RękoDzielni - Forum u Maranty

miejsce spotkań miłośników robótek ręcznych wszelkich
i nie tylko...


Strona główna  • Mapa stron  • Księga gości  • Portal   Forum
Nasze ostatnie prace  • Kontakt z administratorem
• Aktualne losowania


Poprzedni temat :: Następny temat
włóczki
Autor Wiadomość
Kropla 
Użytkownik małomówny


Kraj:
Poland

Autor tematu
Dołączyła: 10 Paź 2011
Posty: 87

Medale: Brak

  Wysłany: Śro 30 Mar, 2016 15:10   włóczki

Potrzeba matką wynalazku. Właśnie szukałam na forum jakiegoś jednego tematu, w którym omawiane byłyby włóczki - i nie znalazłam. Ponieważ taniej jest kupić włóczkę przez internet, chętnie wybieram taką opcję, ale niestety nie da się wówczas ocenić, czy włóczka jest taka gruba lub miękka, jak tego potrzebuję. Dlatego przydałby się dział, w którym omawiane byłyby włóczki. Jednak warto by go jakoś sensownie podzielić, aby stanowił on rzeczywistą pomoc dla poszukujących, a nie jedynie zlepek chaotycznych i nieuporządkowanych recenzji. Zapobiec temu mogłoby podzielenie działu na tematyczne wątki, np. "włóczki na wyroby dziecięce", "włóczki na narzuty" albo "włóczki szorstkie; miękkie, grube, cienkie, itd." Jednocześnie w tym dziale powinno się mówić o wlóczkach po "imieniu" jakim jest nazwa handlowa, np. Puchatka czy Kocurek. Wspominam o tym dlatego, że jestem (i pewnie nie tylko ja) mimo wszystko niezbyt zaznajomiona z fachowym nazewnictwem i w związku z tym opisy z książki, którą posiadam, typu "dwusplotowa wełna czesankowa" niewiele mi mówią. A propos - może w tym dziale znalazłby się i temat na wyjaśnienie tego typu nazw i sformułowań?
Jeszcze odnośnie podziału w tym dziale, być może najlepszym rozwiązaniem byłoby, gdyby każda włóczka miala swój temat, przypisany do odpowiedniego poddziału. Wtedy możnaby w ty samym temacie komentować tylko jedną włóczkę, co byłoby najbardziej klarowne.

sztrikuję

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
Snedronningen 
Użytkownik średnioaktywny



Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 12 Wrz 2013
Posty: 233

Medale: Brak

Wysłany: Śro 30 Mar, 2016 16:56   

Jak wełna czesankowa to żadnosplotowa. Wełna czesankowa to nie uprzędzona wełna, w której włos ułożony jest równolegle. Jeżeli coś jest podwójnym splotem to jest to przędza i oznacza to, że włóczką składa się z dwóch nitek uprzędzonych ze sobą. Przędza zrobiona z wełny czesankowej jest delikatniejsza niż z wełny gręplowanej.

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
mięta 
Użytkownik aktywny
mięta



Kraj:
Poland

Pomogła: 11 razy
Wiek: 53
Dołączyła: 20 Lut 2011
Posty: 372
Skąd: Łódź

Medale: Brak

Wysłany: Wto 12 Kwi, 2016 21:56   

Temat o włóczkach jest tu:
http://maranciaki.pl/foru...der=asc&start=0
A raczej był, zamienił się w rozważania na temat sklepów internetowych sprzedających włóczki.

Myślę, że pierw chyba powinien być podział według składu surowcowego włóczek na: naturalne(wełna owcza,Angora,jedwab,bawełna czy kaszmir itd.), syntetyczne(akryle,poliestry) i mieszanki. Tak mi się wydaje, ponieważ sweterka na zimę nie zrobimy z bawełny, ani sukienki na upały z wełny czy kocyka dla bobasa z kaszmiru.
Nie wiem czy robienie tematu dla każdej włóczki z nazwy jest sensowne. Włóczek są tysiące. A w dobie sprzedaży internetowej ktoś może mieć włóczkę z zagranicy, trudno dostępną dla innych i zakładanie tematu tylko dla takiej włóczki byłby chyba niepraktyczny. Wtedy lepsze jest porównywanie właśnie składu włóczki i jej długości w danym motku, potrzebnej do zrobienia konkretnej rzeczy. wtedy możemy znaleźć zamiennik. Można by było wymieniać włóczki(fotki ?) z nazwy z banderoli, wtedy jest tam i waga i metraż z odnośnikiem do np,galerii zdjęć gdzie by były fotki z rzeczami zrobionymi z tej włóczki. Coś jak temat "Galeria prac działu -dziergamy on-line"

+1  plus minus  Kto ocenił?
_________________
Mój blog:
http://papillon-motylkowo.blogspot.com/
Moja galeria:
https://pl.pinterest.com/rubinek
Ostatnio zmieniony przez mięta Wto 12 Kwi, 2016 22:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group


Ponieważ na forum pojawia się coraz więcej materiałów, zdjęć, itp.,
 proszę każdego, kto będzie miał jakiekolwiek zastrzeżenia odnośnie naruszenia praw autorskich o kontakt ze mną.
 Postaram się jak najszybciej materiały tego typu usunąć lub jeśli to będzie możliwe uzyskać zgodę na ich publikację.

Jednocześnie informuję, że administrator forum nie odpowiada za treść wypowiedzi innych użytkowników,
 a tym samym nie może być pociągany do odpowiedzialności za owe wypowiedzi.

maranta

  Liczniki na bloga

Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 15