To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
RękoDzielni - Forum u Maranty

miejsce spotkań miłośników robótek ręcznych wszelkich
i nie tylko...

Problemy, pytania - Jaka wloczka?

Salem - Pon 20 Wrz, 2021 11:00
Temat postu: Jaka wloczka?
Dziewczyny kochane. Potrzebuję rady. Córa moja miała wypadek i ma poparzoną dłoń. Wszystko powoli się goi i chce w ramach rehabilitacji zrobić sobie coś na szydełku. Potrzebuję dla niej włóczkę. Jakąś wyjątkowo miękką i najlepiej naturalną. Do radźcie coś.
siebusania - Pon 20 Wrz, 2021 12:32

Salem, naturalna jak dla mnie bawełna ale czy ona bardzo miękka to nie powiedziała bym. Dla mnie najmniejsza z której robiłam to Red heart baby ale to akryl
Salem - Pon 20 Wrz, 2021 12:48

siebusania, jak akryl będzie delikatniejszy to trudno kupi akryl. Chodzi o to, żeby był jak najbardziej delikatny i gładki.
skohen - Pon 20 Wrz, 2021 13:48

Ja robiłam bluzeczki z kokonka classic /50% bawełna i 50% akryl/. Bluzeczki są bardzo miłe w dotyku. Sukienkę robiłam z akrylu, ale gdybym miała robić od nowa, to zdecydowanie wybrałabym mieszankę bawełny i akrylu. Na stronie "KOKONKI" możesz wybrać motek ombre lub jednokolorowy.
nula - Wto 21 Wrz, 2021 17:43

wyjątkowo miękkie, milusie i mięciutkie są włóczki pluszowe
zależy co by chciała zrobić ....

i szybkiego powrotu do pełnej sprawności życzę cmoknięcie

Salem - Czw 23 Wrz, 2021 12:59

Dziękuję dziewczyny za podpowiedzi. Tu bardziej chodzi o to jaka włóczka jest w robocie. Nie wiem co będzie robiła i córa pewnie sama nie ma na to pomysłu. Bardziej jej zależy na samym dzierganie niż na tym co z tego będzie. Musi ćwiczyć rękę, żeby nie porobiły się zrosty. Spróbuję poszukać mieszanki bawełny z akrylem na początek. Boję się, że sama bawełna może być za sztywna. Dzięki nula za życzenia cmoknięcie
siebusania - Nie 26 Wrz, 2021 08:46

Salem, ja może nie znam się na wszystkich włóczkach ale trochę też przerobiłam. Przekonałam się napewno że to co "reklamują "wcale nie jest najlepsze yarn art miałam 4 rodzaje i szczerze żadna nie spełniała w pełni moich oczekiwań jeans ma nierówna grubość nitki ,jeans plus jest dość sztywny , baby"akryl "jest twardy typowy akryl i się rozwarstwia nitka. Jeśli ma włóczka będzie zawijać na poparzone palce myślę że kokonki akryl bawełna się nie sprawdzi jest cienka i może się wyznać w palce.
Najlepiej iść stacjonarnie podotykać. Kiziać miziac 😁

skohen - Nie 26 Wrz, 2021 12:03

To prawda że najlepiej sprawdzić w sklepie i wybrać najdelikatniejszą. Ja chyba nie doczytałam i zrozumiałam, że to ma być coś do noszenia przez córkę, a nie do robienia przez nią chorymi rękoma. Kokonki rzeczywiście przy pracy mogą być uciążliwe dla chorych dłoni. "Kotek" jest mięciutki i jest prawie we wszystkich pasmanteriach, więc możesz sprawdzić czy się nada.
Pozdrawiam i życzę zdrówka dla córki.

Salem - Pon 27 Wrz, 2021 20:03

Dzięki za pomoc. Poszłam do sklepu i wymiziałam nie wiem ile motków ale znalazłam w miarę delikatną włóczkę. Córka dostała 3 różne motki. Na pierwszy rzut wybrała NAKO ELIT BABY. W dotyku jest mięciutka. Dziękuję za życzenia.
AlaJ - Sob 02 Paź, 2021 12:52

Jeżeli chodzi o ćwiczenie ręki, to bardzo gładka jak dla mnie jest Himalaya Everyday Antypilling.
Salem - Nie 03 Paź, 2021 20:18

DziękujęAlaJ, sprawdzę czy będzie w sklepie i pomiziam. Na razie nako baby sprawdza się.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group